Transakcja sfinalizowana- PrimeSense w rękach Apple.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

PrimeSense- firma, która wymyśliła technologię Kinect pierwszej generacji, dzisiaj została wykupiona przez Apple. Co planuje amerykańska korporacja? Czas pokaże. Przedstawiciele „jabłka” nie chcą zdradzać tajemnicy zakupu. Mówi się, że korporacja zapłaciło aż 360 milionów dolarów, tak więc inwestycja jest dość spora.
apple-black
PrimeSense opracowało czujnik pierwszego typu dla konsoli Xbox360 oraz na potrzebę systemu Windows. Microsoft poszedł o krok dalej i samodzielnie stworzył Kinecta drugiej generacji. W ostatnim czasie izraelska firma chciała wyprodukować miniaturkę urządzenia, którą można by zamontować w smartfonach i tabletach.

Mówi się, że właśnie to było głównym powodem zakupu Apple’a. Jeżeli amerykańska korporacja chce pozostać na szczycie w tej dziedzinie to musi się mocno postarać.

Firma HP we wrześniu tego roku wydała model laptopa Envy17, gdzie zastosowano technologię Leap Motion. Ten kontroler ruchu dłoni wykorzystując urządzenie USB stanie się zamiennikiem dzisiejszej myszki i klawiatury, czy dotykowego ekranu.

Tak więc konkurencja jest duża, a wyścig trwa. Znając Apple’a odpowiedź firmy ukaże się niebawem.

Piotr Szymanski

Źródła:
http://pclab.pl/news55569.html
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/umowy-i-fuzje/2013/11/apple-potwierdza-przejecie-firmy-primesense

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry