Sensacyjne odkrycie- kolejna dolegliwość związana z otyłością u kobiet.

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Jak donoszą najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Brigham otyłość może wpłynąć na utratę słuchu u kobiet. Zaburzenie, które do tej pory było utożsamiane ze starością jest również powiązane z nadwagą.

sxc

sxc


Naukowcy dowiedli, że im wyższy wskaźnik masy ciała tym większa szansa na utratę. Badania dowodzą, że utrzymywanie odpowiedniej wagi i kondycji fizycznej zmniejsza ryzyko oraz spowalnia proces głuchnięcia wraz z wiekiem. Z kolei odpowiednie ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę zmysłu.

Naukowcy odkryli również, że u kobiet z BMI 30-34 względne ryzyko utraty słuchu wynosi 17 procent więcej niż przeciętnie. Natomiast gdy współczynnik BMI wynosi 40 lub więcej, współczynnik wzrasta już o około 25 procent.

Najprostszym sposobem na walkę z głuchnięciem jest spacerowanie. Ekspertyza dowiodła, że wystarczy chodzić więcej niż godzinę tygodniowo by zmniejszyć ryzyko utraty o 15 procent.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organisation) aż 360 milionów ludzi na świecie boryka się z głuchotą. Badanie rzuca nowe światło na postrzeganie problemu.

Badanie zostało opublikowane w American Journal of Medicine .

Piotr Szymański.
Źródła:
http://www.indianexpress.com/news/obesity-may-up-risk-of-hearing-loss-in-women/1199733/1

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry