Dwóch Jankesów udzieliło pierwszej pomocy rekinowi!

AKTUALNOŚCI

Do niezwykłego zdarzenia doszło na plaży w Nowej Funlandii. Rekin polarny pokusił się na zbyt wielki kawałek łosia, w efekcie czego wpłynął na płyciznę i zaczął się dławić.

Jadący wzdłuż plaży Derrick Chaulk początkowo pomylił rybę z waleniem, lecz gdy podszedł bliżej okazało się, że leży przed nim dwu i pół metrowy rekin. Ryba dławiła się zbyt dużym kawałkiem skóry łosia. Na pomoc przybył kolejny miejscowy, Jeremy Ball i wspólnie zaczęli wyszarpywać mięso z rybiej paszczy. Gdy tylko im się to udało, przywiązali do ogona „poszkodowanego” linę i wciągnęli go na głębsze wody.

fot. twitter

fot. twitter


Przez chwilę mężczyźni nie byli pewni czy udało im się przywrócić go do życia, lecz po chwili skrzela zaczęły pracować. Ryba dochodziła do siebie przez pół godziny, po czym ku uciesze „plażowiczów”, odpłynęła.

Pozostaje pytanie- jakim sposobem rekin dostał w swoją paszczę mięso łosia? Derrick uważa, że jest to wina miejscowych, którzy czasem wrzucają resztki patroszonych zwierząt do wody. Według uczonych rekin pomimo niedyspozycji mógł wyrządzić mężczyzną krzywdę. Jednak obaj „ratownicy” nie biorą tego do siebie i cieszą się, że uratowali mu życie.

Piotr Szymański
Źródła:
http://www.twitter.com
http://www.ibtimes.com
http://kopalniawiedzy.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry