Konferencja Gazety Wyborczej o czytaniu młodych

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W dniach 2 -4 grudnia w Warszawie w siedzibie redakcji „Gazety Wyborczej” odbędzie się konferencja z z World Association of Newspapers and News Publishers (WANIFRA). Redaktorzy oraz międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy skupi się nad konferencją Youth Engagement Summit 2013.

Celem wydarzenia będzie dzielenie się ideami w związku z promowaniem czytelnictwa wśród ludzi młodych oraz angażowaniem młodzieży w tematy ważne dla demokratycznych społeczeństw. Zostaną rozdane również nagrody World Young Reader Prize 2013.

stock.xchng

stock.xchng


Pierwszy dzień konferencji upłynie pod hasłem „Co zrobić, żeby dzieci czytały?” – wystąpią m.in. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Adam Michnik, Jonna Tolonen – koordynatorka krajowej kampanii „Do you read”. Konferencja odbywa się w ramach akcji „Czytamy w Polsce”, której patronuje Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Na konferencji znajdą się przedstawiciele prasy z całego świata. Uczestnictwo w pierwszym dniu konferencji jest bezpłatne, udział w trzydniowym wydarzeniu jest już płatny. Szczegółowe informacje na stronie związku WANIFRA.

Katarzyna Kupczyk, źródło: lubimyczytac.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry