System PROTEUS- roboty i antyterroryści przejęli stadion narodowy

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Innowacyjny system zagościł na stadionie narodowym. System ten koordynuje działania służb i umożliwia natychmiastowe działanie.

„Proteus jest obecnie jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów badawczo-rozwojowych w Polsce. Powstałe w trakcie jego realizacji roboty mają szerokie zastosowanie i mogą brać udział w najbardziej niebezpiecznych akcjach, chroniąc i ratując ludzkie życie. Podczas prezentacji na Stadionie Narodowym przedstawiciele administracji, przyszli użytkownicy, eksperci oraz dziennikarze i fotografowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć na żywo całość systemu Proteus. „ – taką notkę można przeczytać na stronie przewodzącego projektowi Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów.

fot. Przemysław Jahr

fot. Przemysław Jahr

Premierowy pokaz odbył się na we wrześniu, na stadionie w Warszawie. Prace zajęły aż 5 lat, a całkowity budżet wyniósł 68 mln złotych.

Zwolennicy projektu popierają inicjatywę i czekają na więcej odsłon systemu licząc, że zastosowanie systemu w służbach bezpieczeństwa przyniesie wszystkim wiele korzyści.

Piotr Szymański

Źródła:
http://www.pi.gov.pl
http://pej.cz/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry