Nokaut w wykonaniu Polek na MŚ

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W Serbii rozpoczęły się mistrzostwa świata piłkarek ręcznych. Na inaugurację Polki zagrały z Paragwajem, który od samego początku skazywany był na wysoką porażkę. Nikt chyba jednak nie spodziewał się takiej deklasacji rywala. Polska reprezentacja wygrała bowiem 40:6.

sxc

sxc

Do przerwy Polki prowadziły już 19:4. W drugiej części meczu nasza kobieca reprezentacja strzeliła o jedną bramkę więcej niż w pierwszej połowie, tracąc tylko dwie. Ostateczny wynik to 40:6 i prawdziwy pogrom. Wynik dość nietypowy jak na mistrzostwa świata.

Oprócz Paragwaju w grupie z Polkami znajdują się zawodniczki Angoli, Norwegii, Hiszpanii oraz Argentyny. W niedzielę Polki czeka odpoczynek, natomiast w poniedziałek zmierzą się z Hiszpankami.

Polska – Paragwaj 40:6 (19:4).