Oficjalnie: Tomasz Gollob rezygnuje z cyklu GP

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Nieoficjalne informacje, które podawaliśmy jakiś czas temu o odrzuceniu przez Tomasza Golloba dzikiej karty na starty w GP, stały się faktem. Zawodnik startujący w Unibaksie Toruń, wielokrotny mistrz Polski, a także indywidualny mistrz świata z 2010 roku, kończy z cyklem Grand Prix!

Kilka dni temu poruszyły się sportowe media w Polsce, bowiem Tomasz Gollob nie odesłał do BSI wypełnionego formularzu „entry form”, który jest potwierdzeniem udziału w cyklu. Teraz natomiast Gollob potwierdza, że to koniec przygody z Grand Prix.

sxc

sxc


– Długo myślałem nad tą decyzją. 19 lat ścigałem się w cyklu Grand Prix. Wystarczy! Nie mam już 23 lat, jak aktualny mistrz świata Tai Woffinden. On i rok starszy Emil Sajfutdinow są na początku swojej kariery i oni muszą ścigać się w Grand Prix. Gdybym był w ich wieku, to z pewnością też chciałbym rywalizować w cyklu. Jestem w zupełnie innej sytuacji. Teraz cała „para” idzie w rozgrywki ligowe i turnieje – powiedział Tomasz Gollob w rozmowie z dziennikiem Nowości.

Gollob potwierdził jednocześnie, że będzie brał udział w rozgrywkach o mistrzostwo Europy, zawody organizowane od tego sezonu przez firmę One Sport. Polakowi brakuje tego tytułu w swojej dotychczasowej kolekcji.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry