Prawne regulacje dotyczące gier MMO w Korei Południowej

AKTUALNOŚCI, GRY, INTERNET, ROZRYWKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

W Seulu parlament pracuje nad ustawą dotyczącą gier MMO, takich jak „StarCraft” by pogrupować je jako uzależnienie antyspołeczne, na równi z hazardem, narkotykami czy alkoholem. Pomysł popierają organizacje rodziców, stowarzyszenia religijne i lekarze. Natomiast przemysł rozrywkowy oraz sami gracze są zdecydowanie przeciwni inicjatywie.

Regulacja prawna przewiduje działania związane z ograniczeniem reklamowania gier on-line oraz obciążenie producentów 1% podatkiem na leczenie graczy z uzależnień.

sxc

sxc

Hwang Woo-yea, jeden z popularnych działaczy politycznych partii rządzącej powiedział „Musimy oczyścić Koreę z tych czterech uzależnień”. Zdaniem zwolenników ustawy zaangażowanie w gry negatywnie odbija się chociażby na życiu rodzinnym i społecznym. W Korei zawodowi gracze szybko się bogacą, lecz poświęcają pasji tak wiele czasu, że ich rodziny czują się zaniedbywane.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza próba podjęcia działania tego typu w Koreii Południowej. Inicjatywa rozpoczęła się 2 lata temu, wprowadzono wtedy w życie regulację prawną która zabrania osobom w wieku poniżej 16 lat grać w gry on-line pomiędzy północą a świtem. Ustawa została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego.

W 2012 roku, „Maple Story” i inne tytuły gier internetowych zarobiły więcej pieniędzy na eksporcie niż hit YouTube, „Gangam Style”, filmy i inne produkty kulturowe przeznaczone na eksport razem wzięte.
Rząd w Seulu od 2 lat prowadzi badania nad uzależnieniem od gier wśród społeczeństwa. Z oficjalnych danych wynika, że 2% osób w wieku 10-19 lat – czyli 125 000 młodych Koreańczyków – wymaga terapii lub jest narażonych na uzależnienie.

Można jednak wątpić, czy wprowadzanie kolejnych ustaw rozwiąże problem. „Moi rodzice próbowali mnie powstrzyma, a ja nadal grałem. Nawet rząd mnie nie powstrzyma” – stwierdził 21-letni Shin Minchul.

Piotr Szymański

Źródła:
http://www.seattlepi.com/
http://kopalniawiedzy.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry