Polska zaczyna produkować Grafen- sukces naszych naukowców

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, TECHNOLOGIE

Grafen- jest to materiał, który strukturą przypomina plaster miodu, zbudowany jest z pojedynczej warstwy węgla, posiada bardzo interesujące właściwości fizyczne i mechaniczne. Jest lekki, przezroczysty, wytrzymały oraz przewodzi prąd i ciepło.

W związku z przedsięwzięciem odbyła się oficjalna uroczystość uruchomienia internetowego kanału sprzedaży grafenu. Możliwe, że jest to dla nas historyczny moment. prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski powiedział – „Zastosowania tego materiału ogranicza jedynie wyobraźnia”. Słowa te podkreślają wagę tego niezwykłego osiągnięcia.

sxc/sardinelly

sxc/sardinelly

„Grafen to tani napęd elektryczny, superkondensatory, lekkie karoserie, samoloty lżejsze od dreamlinerów i jednocześnie niezagrożone oblodzeniami, przezroczyste ogniwa, szyby jako źródło taniej i ekologicznej energii elektrycznej, a elastyczność pozwoli na wkomponowanie go w dowolny kształt” – dodał Dąbrowski.

W przyszłości może się okazać, że 18 grudnia 2013 roku stanie się historyczną datą dla Polski. Otóż, właśnie dziś rozpoczęła się produkcja grafenu i rozpoczęto sprzedaż tego materiału. Realizacją zadania zajmuje się Nano Carbon, spółka należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu. Przyszedł czas by polski wynalazek przyniósł dochody. Jest to pierwsza próba komercjalizacji materiału. Grafen może zastąpić krzem i właśnie polscy naukowcy opracowali metodę uzyskiwania czystego grafenu.

Piotr Szymański

Źródła:
http://www.dziennik.pl/
http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,0.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry