Polska niedziela w Engelbergu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

To był prawdziwie polski weekend w Szwajcarii. Po znakomitych występach naszych skoczków w sobotę, równie dobrze prezentowali się podczas niedzielnego konkursu, który wygrał Kamil Stoch, a na trzecim miejscu podium znalazł się Jan Ziobro.

fot.Bjoertvedt/cc 3.0

fot.Bjoertvedt/cc 3.0


Kamil Stoch po pierwszej serii był na drugim miejscu za Gregorem Schlierenzauerem. Oddał skok na odległość 132m. W drugiej serii lądował dwa metry bliżej, jednak był zdecydowanie lepszy od Austriaka, który spadł poza konkursowe podium. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger, natomiast trzeci był Jan Ziobro, zwycięzca konkursu sobotniego. Młody Polak przesunął się na trzecią lokatę z miejsca dwunastego po pięknej próbie na 133 metr.

Poza dwójką Polaków na podium, punktowało jeszcze czterech innych reprezentantów naszego kraju. Jedenasty był Piotr Żyła, Dawid Kubacki zajął 17. miejsce, na 19. pozycji zawody ukończył Maciej Kot, natomiast Klemens Murańka zajął 24. lokatę.

Dzięki zwycięstwu w niedzielnym konkursie Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera. Na swoim koncie ma 410 punktów i o 58 „oczek” wyprzedza Gregora Schlierenzauera. W pierwszej dziesiątce plasuje się także Piotr Żyła z 200 punktami przy swoim nazwisku.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry