Polskie szczypiornistki czwartą drużyną świata

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Nie udało się zdobyć brązowego medalu mistrzostw świata. Polskie reprezentantki piłki ręcznej przegrały „mały finał” z Danią. Czwarte miejsce globu należy jednak uznać jako spory sukces. To pierwszy tak dobry wynik w historii.

sxc

sxc

Polki przegrały spotkanie 26:30, chociaż po pierwszej połowie prowadziły trzema punktami (15:12). Już na samym początku meczu Dunki nieco odskoczyły od naszej reprezentacji, jednak druga część pierwszej połowy była bardzo dobra w wykonaniu naszych pań, które kontrolowały grę i zdobywały kolejne bramki. Drugą część gry zdominowały jednak zawodniczki z Danii, odrobiły straty i ostatecznie sięgnęły po brązowe medale mistrzostw świata.

Polska – Dania 26:30 (15:12)

Czwarte miejsce Polek należy jednak uznać jako spory sukces, bowiem przed mistrzostwami nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników. To pierwsze tak wysokie miejsce w historii naszej żeńskiej drużyny „szczypiorniaka”. Odnotujmy również, że złoto wywalczyły Brazylijki, które w finale wygrały z Serbią 22:20.