Derby Londynu na bezbramkowy remis

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

To miał być szlagier tej kolejki i mecz, który będzie elektryzował całą piłkarską Anglię. Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium mogli jednak poczuć spory niedosyt. Pojedynek pomiędzy Arsenalem a Chelsea zakończył się bowiem bezbramkowym remisem.

sxc

sxc

W pierwszej połowie Chelsea konsekwentnie realizowała swoje założenia taktyczne, które głównie polegały na składnej grze w defensywie. Piłkarze ze Stamford Bridge kilka razy zagrozili bramce Wojciecha Szczęsnego. Polskiego bramkarza próbował pokonać m.in. Frank Lampard, który silnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. Arsenal przeważał, jednak posiadanie piłki nie przełożyło się na konstruowanie niebezpiecznych akcji.

Druga połowa również nie przyniosła zbyt wielu emocji. W ostatnich minutach znakomitą, stuprocentową szansę, zmarnował Olivier Giroud. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 0:0, co sprawia, że na pierwszym miejscu w tabeli pozostaje Liverpool, który wygrał swoje spotkanie w tej kolejce. Arsneal spada na drugie miejsce, natomiast Chelsea zajmuje czwartą lokatę. Różnice punktowe w czołówce są jednak bardzo niewielkie.