Samochód z lego – Super Awesome Micro Project

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, ŚWIAT

Wiele dzieciaków buduje samochody z lego- nie jest to nic nadzwyczajnego. Natomiast Raul Oaida, 20-letni geniusz, obywatel Rumunii stworzył, za pomocą 500 tys. klocków lego samochód naturalnych rozmiarów, którym można jeździć! Wszystko od drzwi przez siedzenia aż do kierownicy jest zbudowane z lego. Nawet napęd zbudowany jest z lego. Silnik zasilany jest sprężonym powietrzem. Elementami, których niestety nie dało się stworzyć przy pomocy budulca są koła oraz elementy nośne.

sxc

sxc


Nie jest to pierwszy wynalazek Raula zbudowany z lego. Nastolatek stał się sensacją, gdy ukazały się pierwsze materiały ukazujące skonstruowany przez niego z klocków prom kosmiczny. Statek wzniósł się na wysokość130 tysięcy metrów nad Ziemią.
Pomysłowość Raula Oaida zaintrygowała Steve’a Sammartino, australijskiego przedsiębiorcę do tego stopnia, że został jego wspólnikiem. Mężczyźni poznali się w internecie.

Samochód został skonstruowany na terenie Rumunii, lecz testy na drodze odbyły się w Melbourne. Raul i Steve są zachwyceni możliwościami wynalazku, dlatego też nazwa projektu przepełniona jest optymizmem – Super Awesome Micro Project (Super Świetny Mikro Projekt).

Na poświęconej samochodowi stronie internetowej można znaleźć informację o maksymalnej prędkości, którą osiągnął pojazd. Wynosi ona zaledwie, a może aż 20-30 km/h. Autorzy projektu nie próbują bić wielkich rekordów prędkości. Obawiają się, że podczas prób samochód może zamienić się w kupkę klocków.

Przedsiębiorca zdecydował się na poszukiwanie chętnych fundatorów na Twitterze, by wspierać ten oraz następne projekty, które rodzą się w głowie młodego geniusza lego. Już teraz wiadomo, że pomysłowość Raula Oaida jest nieograniczona.

Piotr Szymański

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry