Chcesz wiedzieć co mówi Twój pies? „No More Woof” – psi tłumacz

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Grupa wynalazców ze Szwecji oraz Finlandii twierdzi, że jest blisko odkrycia, które zrewolucjonizuje więzi między ludźmi a psami. Chodzi o urządzenie o nazwie No More Woof tłumaczące psi język na proste zdania po ludzku. Naukowcy z The Nordic Society for Invention and Discovery podkreślają, że to jedynie prototyp, choć dodają że „Już nie będzie zwykłego hau”. Urządzenie ma za zadanie analizować procesy myślowe zwierząt i przekształcać je na ludzki język.

fot. Członek naszej redakcyjnej rodziny "Max" /newsfix.pl

fot. Członek naszej redakcyjnej rodziny „Max” /newsfix.pl


Słuchawka zostanie przeczepiona do głowy zwierzęcia, w ten sposób urządzenie będzie odczytywało sygnały EEG z mózgu psa, a oprogramowanie będzie próbowało przełożyć te myśli na język angielski. Gadżet będzie używał małego komputera Raspberry Pi do tłumaczenia.

Psi tłumacz prawdopodobnie zostanie wydany w kwietniu 2014 r. a jego cena będzie wynosiła około 600 dolarów. Naukowcy wciąż mają pewne zastrzeżenia w kwestii niektórych zachowań i dźwięków. Eksperci do psich zachowań uważają, że „Wszystko, co może pomóc ludziom zrozumieć, że muszą nauczyć się języka swoich zwierząt jest naprawdę dobre”.

Piotr Szymański
Źródła:
http://rt.com/
http://www.bbc.co.uk/news/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry