Rząd chce walczyć z pijanymi kierowcami

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORY, MOTORYZACJA, POLSKA, PRZEPISY PRAWNE, SAMOCHODY, WIADOMOŚCI

We wtorek podczas spotkania rządu, premier Donald Tusk przedstawił pomysły na walkę z pijanymi kierowcami. Nowością ma być to, że osoba która po raz pierwszy zostanie złapana na jeździe po alkoholu, straci prawo jazdy na minimum 3 lata.

stock.xchng

stock.xchng


Dotychczas, minimalną karą było pozbawienie prawa jazdy na rok. Osoba będzie musiała także zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych nawiązki. Dodatkowo podczas ogłaszania wyroku, do publicznej wiadomości będzie trafiało nazwisko złapanego na jeździe po spożyciu alkoholu. Kto zostanie złapany po raz drugi, tracić ma prawo jazdy na minimum pięć lat, a minimalna kara finansowa wyniesie 10 tys. zł.

Wedle propozycji rządu, od 1 stycznia 2015 roku każdy pojazd miałby być wyposażony w alkomat. Ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało także zmiany w kodeksie karnym.

Agnieszka Fijałkowska

Powiązane wpisy

  • Mikołaj

    Jestem niepijący, więc po jakiego ch… mi alkomat w aucie? Jeśli tusek mi go kupi, to mogę go wozić. W przeciwnym wypadku, nie wydam na to ani grosza i w razie skierowania sprawy do sądu , każdy student prawa mnie wybroni.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry