Katie Piper- niezwykła siła w niezwykłej kobiecie.

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Historia 30-letniej Brytyjki to historia iście tragiczna, usłana bólem i ogromnym żalem, ale również i pełna nadziei, walki i miłości, dzięki którym udało jej się odnaleźć siłę do walki do nowe życie.

Marzec 2008 roku. Piękna początkująca modelka oraz prezenterka telewizyjna wychodzi z kafejki internetowej. Nagle czuje palący ból, czuje jak topi się jej skóra. Jest zdezorientowana, nie zdaje sobie sprawy, że właśnie została oblana silnym kwasem siarkowym i od tej chwili nic już nie będzie takie samo.

fot. facebook

fot. facebook


Ten cały dramat rozegrał się ze sprawą byłego chłopaka Katie- Daniela Lynch’a, który z powodu ogromnej zazdrości zlecił oblanie dziewczyny roztworem swojemu koledze. Nikt nie spodziewał się, że za niespełna trwającą dwa tygodnie znajomość Katie niemal przypłaci życiem. Nikt poza nią. Przeczuwała ona bowiem, że coś złego może się wydarzyć i szczerze bała się mężczyzny, który wcześniej dopuścił się na niej gwałtu. Piper postanowiła więc zerwać wszelkie kontakty z chorym psychicznie człowiekiem. Niestety Lynch nie przestawał jej nękać. Kobieta była coraz bardzie przerażona, aż feralnego dnia poczuła na własnej skórze co to znaczy chora fascynacja, fatalne zauroczenie.

Początkowo kobieta utrzymywana była w stanie śpiączki farmakologicznej, gdyż ból był duży, że nie zdołałaby go wytrzymać. Po wybudzeniu, gdy ujrzała swą twarz w lustrze i poczuła przeszywający ból poprosiła rodzinę i lekarza, aby pozwolili jej umrzeć, gdyż dla niej życie skończyło się w momencie wypadku. Z przerażeniem patrzyła na spaloną skórę. Wskutek działania kwasu straciła częściowo wzrok w jednym oku, a spalony przełyk uniemożliwiał jej swobodne przełykanie. Oprócz cierpienia fizycznego Brytyjka odczuwała paniczny strach, że znów zostanie napadnięta. Dzięki pomocy psychologa oraz wsparciu bliskich kobieta stopniowo zaczęła wierzyć, że uda jej się podnieść po tym traumatycznym przeżyciu i zacząć wszystko od nowa. Swoistą terapią było dla niej pisanie książki, która po wydaniu okazała się bestsellerem. O walce o nowe życie Katie nakręcono również dwa filmy dokumentalne, pokazujące proces leczenia krok po kroku. Nie widać na nich wcale użalającej się nad swoim losem, zagubionej kobiety, lecz silną optymistkę, wierzącą w powodzenia leczenia. Założyła również fundację wspierające kobiety poparzone kwasem.

Piper w wielu wywiadach powtarzała, że jej twarz mówi jej o przetrwaniu. Ta jakże ciężka lekcja nauczyła ją, że należy cieszyć się każdym dniem, nie patrzeć w przeszłość i nigdy się nie poddawać. W rozmowie z Jolantą Pieńkowską w studiu „Dzień dobry TVN” w maju 2013 r. powiedziała: (…) bardzo szybko sobie uzmysłowiłam, że nie można odebrać komuś duszy i muszę odzyskać kontrolę nad swoim życiem i żyć dalej. Te słowa z pewnością dały wsparcie osobom, które przeszły bądź przechodzą przez podobne piekło jakie przeszła Katie. Jednak jej spokój zakłóca myśl, że w 2019 r. wyjdzie na wolność jej oprawca i być może zechce się na niej zemścić. Jest to jedyna rzecz, które skutecznie burzy równowagę, do której przez te wszystkie lata starała się powrócić, dlatego też rozważa wyjazd po Stanów Zjednoczonych po opuszczeniu przez Lynch’a więzienia.

We wrześniu 2013 r. Katie Piper ogłosiła, że spodziewa się dziecka.Pomimo tych wszystkich trudnych momentów w jej życiu uważa, że jest wielką szczęściarą, ponieważ ma przy sobie kochających rodziców, partnera, a już niedługo na świat przyjdzie długo wyczekiwany potomek. I w każdej sekundzie swojego życia dziękuje losowi, za to, że żyje, bo jak powtarza: zawsze warto żyć.

MS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry