List otwarty Wojewódzkiego do Lisa

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, POLSKA, PRASA, RADIO, ROZRYWKA, TELEWIZJA

„Dla mnie przestałeś być redaktorem naczelnym a stałeś się handlarzem.” – takimi słowami Kuba Wojewódzki w liście otwartym zamieszczonym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku określił Tomasza Lisa. Kością niezgody okazał się artykuł „Moja bardzo wielka wina” w najnowszym numerze Nesweek Polska opatrzony zdjęciem Wojewódzkiego na okładce.

fot. 	Sławek/cc.2.0

fot. Sławek/cc.2.0

Zapytany o możliwość napisania artykułu o chamstwie w polskich mediach Kuba Wojewódzki zgodził się zrobić to wraz z Mikołajem Lizutem. Obaj panowie startują niedługo ze wspólną audycją w Radiu Rock. To był jeden z tych argumentów, którymi dziennikarz motywował swoje niezadowolenie z faktu, że na okładce pojawił się sam. „Artykuł o chamstwie w mediach zyskał dodatkowy epilog oraz nowego bohatera.” – skwitował w ostatnim akapicie zarzucając Tomaszowi Lisowi kłamstwo i obłudę. Wojewódzki zapewnia, że nie zgodził się na wykorzystanie sesji wykonanej przez współpracowników Lisa i publikację artykułu w takiej wersji po tym, jak zobaczył ostateczny projekt okładki. Dziennikarz zarzucił Lisowi, że w pogoni za sprzedażą „dyma starych kolegów”.

„Pogwałciłeś standardy nie tylko dziennikarskie ale po prostu koleżeńskie” – takie zdanie możemy przeczytać w liście. Nie obyło się bez porównania Nesweeka do Faktu – tabloidu będącego własnością tego samego wydawcy. Wojewódzki wypomniał Lisowi także nieudolność i nie profesjonalizm jego współpracowników jednocześnie deklarując, że to nie jest jego ostatnie zdane w tej sprawie.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: facebook.com/KubaWojewodzkiKrolTVN

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry