17. gala Telekamer poza kamerami

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA, WYDARZENIA KULTURALNE

Na uroczystej gali rozdano Telekamery. Prestiżowe nagrody polskiej branży telewizyjnej przyznano już po raz siedemnasty, ale po raz pierwszy w historii gali nie transmitowała żadna stacja telewizyjna! Nagrody otrzymali m.in. Andrzej Turski, Agnieszka Cegielska i Przemysław Babiarz.

telekamery2014

Andrzej Turski – dziennikarz radiowy i telewizyjny, który zmarł pod koniec ubiegłego roku – został nagrodzony w kategorii prezenter informacyjny i otrzymał za całokształt pracy dziennikarskiej specjalną nagrodę, jaką jest Platynowa Telekamera. Uhonorowany takim wyróżnieniem był m.in. Czesław Niemen. Nagrodę w imieniu dziennikarza odebrała jego córka Urszula Chincz.

Złota Telekamera powędrowała do prowadzącego Wiadomości w TVP1 oraz Magazyn Ekspresu Reporterów – Krzysztofa Ziemca. Statuetkę w kategorii osobowości telewizyjnej roku przyznano prowadzącemu „Jeden z Dziesięciu” Tadeuszowi Sznukowi. Najpopularniejszym komentatorem sportowym na tegorocznej gali okazał się Przemysław Babiarz. Komentator pozostawił za sobą m.in. popularnego Dariusza Szpakowskiego. Jako najlepszą pogodynkę ubiegłego roku nagrodzono Agnieszkę Cegielską pracującą w stacji TVN. Najlepszym aktorem uznano Marka Bukowskiego, a aktorką Kamilę Baar.

„The Voice of Poland” zwyciężył w kategorii programy rozrywkowe, a najpopularniejszą jurorką została Agnieszka Chylińska. Serial kryminalny „W-11” wyróżniono jako serial paradokumentalny roku, natomiast najlepszym serialem telewizyjnym uznano „Czas Honoru”.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: telekamery.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry