Jerzy Owsiak: Nie jestem hieną cmentarną

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Aż trudno uwierzyć, że tak wspaniała i wielkoduszna osoba jak Jerzy Owsiak musi walczyć o dobre imię w sądzie. Prezes i założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierającej chorych oraz działającej na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki lekarskiej, stał się obiektem wielu ataków zarówno ze strony niektórych przedstawicieli kościoła ( o. Tadeusz Rydzyk, bp Stanisław Stefanek)  jak i prawicowych polityków. Ostatnio jednak do tego grona dołączył bloger Piort W. skrywający się w sieci pod pseudonimem MatkaKurka.

wosp_logo

„Król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP”, „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów”, „Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł – hiena cmentarna”- takimi słowami określał on w swoich tekstach znanego działacza.

Szef WOŚP nie składa jednak broni i zamierza walczyć o prawdę w złotoryjskim sądzie. Jak sam mówi, jest wiele kuriozalnych półprawd, na które człowiek nie jest w stanie zareagować od razu, dlatego kiedy szykany oraz wypowiadane kłamstwa przeleją szalę goryczy, należy musi powierzyć swą sprawę wymiarowi sprawiedliwości.

Jerzy Owsiak od lat cieszy się niesłabnącym poparciem społeczeństwa dla i wielu osób jest prawdziwym autorytetem. Pieniądze zebrane podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwoliły m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu do ratowania życia małych dzieci, na których zakup szpitale nie mogłyby sobie pozwolić, z powodu licznych kłopotów finansowych.

W tej sytuacji wręcz absurdalne wydaje się krytykowanie człowieka, który tak bardzo zasłużył się dla ratowania życia ludzkiego. Mamy nadzieję jednak, że Jurek Owsiak nie zaprzestanie swej działalności i dalej będzie pomagał tym, którzy tak w niego wierzą i liczą na jego pomoc.

Autor: MS

Źródło:wp/wosp/wyborcza/SE

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry