Paulina Ołowska laureatką Kunstpreis Aachen 2014

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Nagroda Artystyczna Akwizgranu (Kunstpreis Aachen) przyznawana jest co dwa lata wybitnym artystom, którzy, za sprawą swojej sztuki, wpływają na międzynarodową scenę artystyczną. W edycji w roku 2010 zwyciężył inny Polak Paweł Althamer. Zwyciężczyni będzie mogła zaprezentować swoje dzieła w projekcie site – specific (czyli sztuki mającej funkcjonować wyłącznie w określonym otoczeniu) w Ludwig Forum w Akwizgranie.

sxc

sxc

Ołowska w swojej twórczości zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki, takimi jak malarstwo, fotografia, video art, performance, rzeźba, jak również wykonuje projekty łączące powyższe artystyczne środki ze sztuką użytkową. Aktualnie zaliczana jest do jednych z najbardziej cenionych i najlepszych polskich artystów swojego pokolenia. W swojej działalności skupia się na tematach utopijnej obietnicy historycznej awangardy oraz oscyluje wokół kobiet – artystek.

Kunstpreis Aachen to kolejne wyróżnienie Ołowskiej. Wcześniej ta absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz School of the Art Institute of Chicago, prezentowała swoje prace w tak prestiżowych galeriach sztuki współczesnej jak MoMa w Nowym Jorku,  szwajcarskim Kunsthalle Basel, Stedelijk Museum w Amsterdamie, czy londyńskim Camden Arts Centre, gdzie poproszoną ją o przygotowanie autorskiej wystawy pod tytułem „Head – Wig”.

mh

Źródło: culture.pl, ludwigforum.de

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry