10. urodziny Facebooka

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Dziesięć lat temu jeszcze nie istniał, a dziś jest najpopularniejszym i największym portalem społecznościowym na świecie. Ilość użytkowników Facebooka na całym świecie przekroczyła 1 mln już w październiku 2012 roku, a co miesiąc na serwer wrzucane jest ponad 1 mld zdjęć!

facebook-newsfix

4. lutego 2004 roku student Uniwersytetu Harvarda – Mark Zuckerberg, stworzył wraz z grupą znajomych z uczelni internetowy serwis społecznościowy. Początkowo był on przeznaczony dla elitarnej grupy studentów, którzy mogli odszukiwać i kontynuować szkolne znajomości dzieląc się zdjęciami i wysyłając wiadomości. Tego samego roku zasięgiem objętych zostało już ponad 30 szkół.

Portal zyskał miliony użytkowników przez kilka lat swojej działalności i stał się jedną z najpopularniejszych witryn internetowych świata. Dwa lata temu wszedł na giełdę. Mimo, że niedługo po tym akcje Facebooka spadły niemal o połowę Zuckerberg nie dał się złamać. „Mamy własną misję, chcemy poprawić komunikację na świecie. Do tego potrzebujemy dobrych ludzi, którzy jednocześnie chcą zarobić na tym pieniądze” – bronił swojego dzieła.

Dziś Facebook – największy na świecie serwis społecznościowy ma już 10 lat! Tylko kilka kroków dzieli go od wieku średniego. Odzywają się liczne głosy, które prorokują rychły upadek tego giganta nowych mediów. Na razie jednak świętujemy dziesięciolecie istnienia.

Źródło: http://www.washingtonpost.com/lifestyle/style/facebook-10-years-of-a-trend-story/2014/02/03/0ac867ea-8d09-11e3-95dd-36ff657a4dae_story.html

Autor: Sylwia Chrast

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry