Szykuje się trzeci sezon „House of Cards”

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Jeden z najbardziej znanych serwisów streamingowych, oferujących filmy oraz seriale – Netflix, zamówił już trzeci sezon serialu „House of Cards”. Role główne, w tym bijącym rekordy popularności odcinkowym dramacie politycznym zagrają (bez zmian) Kevin Spacey i Robin Wright.

house-of-card-poster

Produkcja bezsprzecznie jest wyjątkowa. Składają się na to trzy cechy. Po pierwsze: poruszane są w niej delikatne tematy polityczne. Cała machina przekrętów i prowokacji zostaje przedstawiona jako rzecz zwykła i pozostająca na porządku dziennym w Białym Domu. Ręka rękę myje a jeden polityk jest zależny od drugiego (tytuł „Dom z Kart” jak najbardziej trafny).

 Po drugie: w serialu zastosowano innowacyjną formę narracji. Główny bohater, kongresmen Francis Underwood (Kevin Spacey), bez zatrzymywania akcji zwraca się wprost do widza, lub wymienia z nim/nami ukradkowe spojrzenia. Zabieg ten sprawia że zaczyna się uważniej śledzić kolejne zabiegi polityczne kongresmena, próbując rozwikłać jego kolejny ruch.

Po trzecie: wszystkie odcinki pierwszego sezonu „House of Cards” pojawiły się jednocześnie w Internecie. I tam też była premiera serialu (1 luty 2013).

Amerykańska premiera drugiego sezonu ma mieć miejsce 14 lutego. Oczywiście na łamach serwisu Netflix.

Autor: Dominik Marcinkowski

Źródło: www.variety.com;

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry