Ranking szkół wyższych wg wynagrodzenia absolwentów

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Wybierając kierunek studiów i uczelnię na której chcemy studiować, warto wziąć pod uwagę- oprócz własnych zainteresowań i predyspozycji- informacje na temat wysokości zarobków, jakich można się spodziewać po jej ukończeniu.

stock.xchng

stock.xchng

Na stronie gazetapraca.pl przedstawiono ranking wynagrodzeń absolwentów studiów magisterskich (w tym magisterskich inżynierskich) 19 różnych uczelni, których staż pracy nie przekraczał 1 roku. Pod uwagę wzięto jedynie te szkoły wyższe, dla których próba wyniosła 40 lub więcej. W przeciwieństwo do  rankingu z 2012 r., w zestawieniu nie uwzględniono osób które zakończyły studia licencjackie.

Jak wynika z XI Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, najwięcej zarabiają absolwenci uczelni warszawskich.

Kolejny rok z rzędu w rankingu szkół wyższych według wysokości zarobków absolwentów pierwsze zajęła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, gdzie kończący ją studenci mogą liczyć przeciętnie na 4 200 zł brutto.

Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (3 724 zł brutto), zaś na trzecim miejscu ex aequo znalazły się Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski (3 500 zł). Poza podium są takie uczelnie jak Akademia Górniczo- Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Gdańska

Autor: MS

Źródło: gazetapraca.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry