Trynkiewicz wychodzi na wolność

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Już w najbliższy wtorek, 11 lutego br. Mariusz Trynkiewicz opuści zakład karny w Rzeszowie- Załężu. Sąd oddalił wniosek przymusowej izolacji pedofila. Trynkiewicz po wyjściu na wolność będzie musiał jedynie meldować się na komisariacie i otrzyma zakaz opuszczania kraju. To z pewnością za mało, by powstrzymać przestępcę przed kolejnymi atakami na bezbronne dzieci.

freedigitalphotos.net

freedigitalphotos.net

Wyjście z więzienia „szatana z Piotrkowa”, jak nazywają zbrodniarza media, można uznać za porażkę polityków oraz polskiego wymiaru sprawiedliwości.

22 stycznia 2014 r. weszła w życie ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Umożliwia ona izolowanie i leczenie osób szczególnie niebezpiecznych, które zakończyły odbywanie wyroku więzienia. Jednakże sąd odrzucił wniosek o izolacji Trynkiewicza. Ta decyzja sądu wywołała wielkie oburzenie wśród społeczeństwa. Nie wiadomo bowiem, gdzie po wyjściu z więzienia zamieszka Trynkiewicz i czy nie zechce znów zabijać.

Psycholodzy, którzy badali mężczyznę zgodnie twierdzą, że proces resocjalizacji w jego przypadku nie udał się. Nazywają go maszyną do zabijania, którego jedynym marzeniem jest zabijać.

„Po wyjściu na wolność Mariusz Trynkiewicz bardzo szybko sięgnie po ofiarę, którą może być dziecko. W mojej ocenie prawdopodobieństwo jest tutaj 100-procentowe”- mówi Teresa Gens, psycholog sądowy w rozmowie prowadzonej z Romanem Osicą.

W obliczu tak druzgocących opinii, decyzja sądu wydaje się niesłuszna. Miejmy nadzieję, że uda się zatrzymać Trynkiewicza w ośrodku dla przestępców w Gostyninie. Rozprawa sądowa w sprawie uznania pedofila za osobę niepoczytalną ma się odbyć 10 lutego. Jest to ostatnia szansa ma odizolowanie go od społeczeństwa.

Autor: MS

Autor: Magdalena Stefanicka

Źródło: tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry