Czekoladowy Papież Franciszek w Watykanie

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Ważąca półtorej tony statuetka przedstawiająca naturalnej wielkości Papieża Franciszka trafiła do Watykanu. Jest to prezent od włoskich cukierników z Belluno. Oprócz ogromnej czekoladowej rzeźby papież dostał również 1,5 tony czekolady, która ma trafić do ubogich mieszkańców Rzymu.

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

Autorami słodkiej statuetki są cukiernicy z północnej części Włoszech – Mirco Della Vecchia i Paolo Moro. Całemu przedsięwzięciu patronuje włoska Akademia Producentów Czekolady, która finansowała inicjatywę. Czekoladowy papież wykonany został z kakao pochodzącego z niewielkiej plantacji spółdzielczej w Gwatemali. Inicjatorzy podkreślają, że ma to odzwierciedlać zasady solidarności społecznej i sprawiedliwości. Bez wątpienia jest to jeden z oryginalniejszych prezentów jakie otrzymał papież.

Dzięki czekoladowej statuetce oczy całego świata skierowane są właśnie na Watykan. „Franciszek jako pierwszy spróbował kawałek” – podaje watykański dziennik. Jeszcze nie wiadomo co stanie się z oryginalną rzeźbą. Na chwilę obecną podjęto decyzję o tym, że półtora tony czekolady, którą ofiarodawcy również przywieźli do Watykanu, zostanie przekazane do Caritas diecezji rzymskiej. Organizacja ta prowadzi stołówki i schroniska dla ubogich, więc dzięki papieskiej hojności będą oni mieli zapas czekolady.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2553134/Id-bowl-Coco-Popes-Francis-presented-chocolate-statue-Vatican.html, http://www.independent.co.uk/news/people/news/pope-francis-given-giant-chocolate-statue-of-himself-at-general-audience-in-vatican-city-9112

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry