Papieski Harley Davidson sprzedany za 210 tys. euro

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, ŚWIAT

Osobiście podpisany przez papieża Franciszka Harley Davidson, który był podarunkiem z okazji 110. urodzin marki od właściciela fabryki kultowych motocykli, został w ten czwartek sprzedany na aukcji Bonhams za kwotę 210 tys. euro. W przeliczeniu na polską walutę to nieco ponad 1 mln złotych. Pieniądze ze sprzedaży mają zasilić rzymski Caritas.

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

Licytacja miała miejsce podczas imprezy Retromobile Week w paryskim Grand Palais. Cena wywoławcza papieskiego Harley’a Davidsona Dyna Super Glide z rocznika 2013 o pojemności silnika prawie 1,6 cm3 wynosiła 15 000 euro. W niedługim czasie motocykl osiągnął cenę szesnastokrotnie wyższą. Chętnych do kupna papieskiego choppera nie brakowało. Na jego baku znajduje się własnoręczny podpis papieża, co znacznie zwiększyło początkową wartość.

Licytowano również zamszową kurtkę motocyklową, która była sprezentowana papieżowi Franciszkowi w komplecie z Harley’em. Cena wywoławcza tym razem wynosiła 1,5 tys. euro i w trakcie licytacji wzrosła prawie czterdziestokrotnie! Szczęśliwy nabywca kupił papieską kurtkę za 57 tys. euro. Wylicytowane sumy pieniędzy mają trafić na konto Caritas Roma. Planowany jest remont rzymskiej jadłodajni i schroniska dla osób biednych i bezdomnych.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-26061955, http://www.theguardian.com/world/2014/feb/06/pope-harley-davidson-sold-auction

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry