Żyrafa zastrzelona i poćwiartowana w duńskim ZOO

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

W niedzielę zastrzelono dwuletnią żyrafę z kopenhaskiego ZOO. Listy protestacyjne w tej sprawie podpisało prawie 27 tys. osób – niestety nie przyniosło to skutku. Mięso zwierzęcia posłużyło jako karma dla lwów. Na egzekucję patrzyły zwiedzające ZOO dzieci.

sxc

sxc

Sprawa 18-miesięcznej żyrafy imieniem Marius trwała już od kilku miesięcy. Petycję w sprawie niezabijania zwierzęcia podpisało niemal trzydzieści tysięcy internautów. Chęć przyjęcia żyrafy pod swoją opiekę wyraziły ogrody zoologiczne i parki safari z całego świata, w tym także brytyjski Yorkshire Wildlife Park. ZOO w Kopenhadze nie wyraziło jednak zgody na transport zwierzęcia. Powodem miał być fakt, że geny żyrafy są już dostatecznie dobrze reprezentowane w różnych ogrodach zoologicznych. „Zarządzanie populacją gatunku wymaga selekcji egzemplarzy w taki sposób, by przekazywane zostały najlepsze geny” – tłumaczył Beng Holst, dyrektor naukowy kopenhaskiego zoo.

Dyrektor stwierdził także, że populacja żyraf w ogrodach zoologicznych jest wystarczająco dobra, dlatego do hodowli „trzeba wybierać zwierzęta o najlepszej puli genów”. Obrońcy praw zwierząt zarzucają placówce barbarzyństwo. Mariusa nie uśpiono, ale w niehumanitarny sposób zastrzelono i poćwiartowano na oczach zwiedzających ZOO. Taki sposób uśmiercenia motywowano faktem, że skażonego przez leki usypiające mięsa nie można byłoby przekazać do badań laboratoryjnych i wykorzystać jako karmę dla lwów.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-26098935, http://www.cnn.com/2014/02/09/world/europe/denmark-zoo-giraffe/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry