Nergal uniewinniony w sprawie zniszczonej Biblii

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA

Adam Darki, znany jako Nergal, został uniewinniony wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku, który podtrzymał decyzję sądu niższej instancji. W uzasadnieniu wyroku można przeczytać, że „muzyk nie mógł obrazić uczuć religijnych u kogoś, kogo nie było na jego koncercie”. Sprawa została oficjalnie zakończona.

behemoth-cd

Kontrowersje dotyczące lidera zespołu Behemot ciągnęły się od września 2007 roku, gdy w czasie koncertu w Gdyni Nergal publicznie podarł Biblię.  Porwane strony rzucił w kierunku publiczności krzycząc „żryjcie to gówno”, określił ją jako „kłamliwą księgę”. a kościół katolicki nazwał „największą zbrodniczą sektą”. Całą sprawą zainteresowali się pomorscy posłowie PiS – Ryszard Nowak oraz przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą, którzy obejrzeli zamieszczony w sieci film z koncertu.

Trzy lata później w 2010 roku prokuratura oskarżyła Adama Darskiego obrazę uczuć religijnych. Ostatecznie muzyk został uniewinniony. „Wyobraźcie sobie kuriozalną sytuację. Żyjecie wśród poważnych ludzi, zajmujecie się poważnymi sprawami i co jakiś czas musicie wstać rano, by pojechać do jakiegoś sądu i tłumaczyć się jak trzyletnie dziecko. I to tłumaczyć się ze sprawy, która wynikła z tego, że ktoś się na was zaocznie obraził. Zaocznie, bo sytuacji, o której mowa, na oczy nie wdział.” – całą sprawę skomentował Nergal.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: rmf/tvn24/polskie radio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry