Studenci wyrzuceni z akademika przez windykatora

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

W sobotę nad ranem studenci Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie zostali wyrzuceni z budynki uczelni i akademika. Wraz z pomieszczeniami i dokumentami uczelni zajęte przez komornika zostały także indeksy i karty egzaminacyjne. Powodem jest spór o pieniądze między byłym rektorem uczelni a byłym wykładowcą.

stock.xchng

stock.xchng

O godzinie 8:00 kilkudziesięciu studentów Europejskiej Szkoły Wyższej zostało obudzonych przez komornika. Mężczyzna poinformował, że wszystkie osoby, które znajdują się na terenie domu studenckiego mają dwie godziny na spakowanie swoich rzeczy i opuszczenie pokoi. W tym samym czasie z budynku uczelni zostali wyrzuceni wykładowcy i studenci, którzy odbywali tam zajęcia. Komornik sądowy wyjaśniał, że działa w imieniu wierzyciela, którym jest Henryk Piękoś – założyciel i były rektor ESW. Jego dłużnikiem jest Mariusz Lauda, były wykładowca uczelni, który dzierżawi budynki szkoły wyższej i od grudnia 2012 roku nie płaci czynszu za ich wynajem.

 „Śpię sobie spokojnie, a tu nagle wchodzi komornik i mówi, że musimy się spakować i natychmiast opuścić akademik. Myślałem, że to sen. Część studentów trafiła do hotelu Miramar, część zatrzymała się u znajomych, po niektórych przyjechała rodzina. Jestem zszokowany całą sytuacją. Będę teraz szukał stancji. W hotelu możemy przebywać tylko do piątku. Doba kosztuje tu 15 zł.” – relacjonował student Akademii Morskiej w Gdyni. W akademiku mieszkali bowiem także studenci innych trójmiejskich uczelniach, którzy zostali bezprawnie wyrzuceni na bruk.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: onet/tvn24/dziennikbaltycki

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry