Wznowiono budowę najwyższego wieżowca na półkuli zachodniej

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Po latach przerwy ruszy budowa Chicago Spire – wieżowca mającego osiągnąć liczbę 150 pięter, co odpowiada 610 m wysokości. Ten charakterystyczny, spiralny obiekt ma nie dość, że zmienić panoramę Wietrznego Miasta, to ma stać się najwyższym budynkiem Starego Świata, przewyższając tym samym nowojorski One Word Trade Center (541 m).

fot.Daj12192/cc.3.0

fot.Daj12192/cc.3.0

Budowa tego drapacza chmur, zaprojektowanego przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava, została zatrzymana przez kryzys finansowy z 2008 r., którego szczególnie dotkliwie odczuła branża nieruchomości. Koszt budowy The Spire, który póki co jest gigantyczną dziurą – fundamentem, szacowany jest na 1,5 mld USD. 

Irlandzki deweloper Garrett Kelleher, do którego należy Shelbourne North Water Street LP, odpowiadający za tę inwestycję, poinformował o znalezieniu inwestora, który, zobowiązując się do spłaty jego wierzytelności, pozwoli tym samym na przejście ze stanu upadłości do ewentualnego wejścia do realizacji przedsięwzięcia. Kelleher porozumiał się z Stevenem Ivankovichem, prezesem firmy Atlas Apartment Holdings LLC, która jest w stanie wyłożyć 135 mln USD na spłatę jego długu, w zamian za większościowy pakiet udziałów w spółce.

mh

Źródło: meritum.us, faktychicago.com, losyziemi.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry