PGNiG odkryło złoża gazu ziemnego na Podkarpaciu

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, POLSKA

W województwie podkarpackim na koncesji Zalesie – Jodłówka – Skopów odkryto złoże gazu ziemnego. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje wstępnie, że zasoby gazu w złożu sięgają kilku miliardów metrów sześciennych. Eksploatacja otworów planowana jest na drugą połowę 2015 roku.

pgnig

Odwiert Siedleczka 6K o głębokości 2016 m zakończył pierwszy etap prac na złożu gazu ziemnego. Surowiec, który odkryto w tym miejscu to wysokometanowy gaz, który nie zawiera żadnych substancji szkodliwych. Na chwilę obecną prowadzone są prace nad dokumentacją odkrytego złoża. PGNiG planuje wykonanie jeszcze kilku otworów w celach rozpoznawczo-eksploatacyjnych. Spółka planuje, że w pierwszym roku właściwej eksploatacji, która ma rozpocząć się już za półtora roku, wydobycie będzie wynosić w granicach 100 tys. m3 na dobę.

„Uzyskane wyniki okazały się lepsze od założeń projektowych.” – poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie po zakończeniu pierwszego etapu prac. Gaz wydobywany z podkarpackich złóż będzie przesyłany do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa. PGNiG ma zamiar wybudować na potrzeby eksploatacji ośrodek zbiorczy gazu Siedleczka, który obejmie istniejące już odwierty Siedleczka-2, Siedleczka-3, Siedleczka-4, Siedleczka-5.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.forbes.pl/pgnig-odkrylo-zloze-gazu-ziemnego-na-podkarpaciu,artykuly,171181,1,1.html, http://tvn24bis.pl/informacje,187/pgnig-odkrylo-nowe-zloze-gazu-na-podkarpaciu,397360.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry