Chcesz być zdrowy? Kochaj!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

„Tylko dwa składniki dają zdrowie i szczęście: ruch i miłość” – to słowa Kamila Rohra, projektanta innowacyjnych narzędzi chirurgicznych, które mogą okazać się kluczem do zachowania pełni sił witalnych i długowieczności. Nie ważne czy jest to miłość spełniona czy platoniczna- każde pozytywne uczycie ma wpływa na nasze serce.

-„Każda miłość w odpowiedniej dawce na pewno nie zaszkodzi. Serce, które kocha jest zdrowsze. Tylko źle pojęta miłość może zaszkodzić naszemu sercu – przekonuje dr Aleksandra Niemiec.

sxc/195617

sxc/195617

Zdaniem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii „mając przy sobie ukochaną osobę, lepiej radzimy sobie ze stresem. Przytulanie się i trzymanie za ręce wyzwala oksytocynę, która redukuje poziom hormonów stresu w ciele, obniża ciśnienie krwi, poprawia nastrój i zwiększa odporność na ból, jak wykazują badania z University of North Carolina w Chapel Hill. Z kolei nieszczęśliwy związek i rozwód może przyczynić się do rozwoju chorób serca, cukrzycy i nowotworów.”

Wszystkie argumenty wskazują na zbawienny wpływ miłości na nasze samopoczucie oraz kondycję serca, a zatem kochajmy i pozwólmy się kochać!

Autor: MS

Autor: Magdalena Stefanicka

Źródło: iwoman.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry