Kobiety, róbcie kariery!

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA, STYL ŻYCIA

Jak wynika z najnowszego badania TNS Polska, 64% Polaków uważa, że kobiety powinny spełniać się zawodowo, nawet kosztem rodziny.

Jest to bardzo pozytywna zmiana w podejściu mężczyzn do sprawy równouprawnienia. Badania przeprowadzone w 1994 r. wskazywały na 46% zwolenników tego poglądu, a więc wzrosła liczba osób bardziej tolerancyjnych w tej kwestii.

stock.xchng

stock.xchng

Powyższe badania w sposób klarowny ukazują, jak na przestrzeni lat zmieniał się sposób myślenia Polaków na temat roli kobiety w domu oraz w społeczeństwie. Jeszcze kilka lat temu postrzegano kobiety bardziej jako strażniczki ogniska domowego niż businesswoman. Z biegiem czasu panie zaczęły mieć nieco większe ambicje, zaczęły dbać o swoje wykształcenie oraz rozwój zawodowy. Nie chciały skupiać się wyłącznie na wychowywaniu dzieci i pracy w domu. Nie chciały również biernie przyglądać się odnoszącym sukcesy mężom, same chciały robić kariery.

Według danych z 2014 roku 75 proc. kobiet oraz 66 proc. mężczyzn, uważa, że przy dobrej woli możliwe jest pogodzenie szczęścia rodzinnego z karierą zawodową. Zatem układ partnerski wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, dającym obu stronom satysfakcję i spełnienie.

69 proc. kobiet wobec 58 proc. mężczyzn – uważa, że przedstawicielki płci pięknej mają prawo do kariery zawodowej, nawet gdy przez to mniej mogą zaniedbać nieco sprawy rodzinne. Zwolennikami poglądu, że kobiety powinny być przede wszystkim matkami i żonami, jest co trzeci mężczyzna (36 proc.) i co czwarta kobieta (26 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 11-16 stycznia 2014 r. wśród tysiąca Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Autor: MS

Autor: Magdalena Stefanicka

Źródło: Tvn24bis.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry