Ruszyła największa elektrownia słoneczna na świecie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

W Kalifornii uruchomiono największą na świecie elektrownię słoneczną. Ivanpah produkuje energię już od ubiegłego roku, ale dopiero od tego tygodnia rozpoczęła pracę komercyjną. Kalifornijska elektrownia produkuje 30 proc. całej energii słonecznej pozyskiwanej w Stanach Zjednoczonych.

Ivanpah znajduje się na pustyni Mojave w stanie Kalifornia. Trzy wieże mierzące 140m oraz ponad 300 tys. luster skupiających promienie słoneczne to główne elementy konstrukcyjne elektrowni. „Google inwestuje w nowoczesne źródła energii odnawialnej, które dostarczają więcej czystej energii. Ivanpah jest doskonałym przykładem tego typu projektu i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jego częścią” – powiedział Rick Needham z Google. Inwestorzy nie omieszkają ukrywać, że są dumni z całego przedsięwzięcia.

„Uruchomienie Ivanpah to świt nowej ery w generowaniu energii elektrycznej w USA” – skomentował projekt Rhone Resch z organizacji Solar Energy Industries Association. Elektrownia słoneczna w Kalifornii jest największą tego typu na świecie i pozyskuje jedną trzecią energii słonecznej w produkowanej w Stanach Zjednoczonych. Instalacja może wygenerować prawie 400 megawatów mocy, co wystarcza do zaopatrzenia 140 tys. gospodarstw.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: ivanpahsolar.com,

fot.sxc

fot.sxc

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry