Aukcja zagubionych bagaży w PLL LOT

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

W ostatnią sobotę w siedzibie polskiego przewoźnika LOT odbyła się licytacja 67. zagubionych bagaży o nieznanej dla biorących udział w aukcji zawartości. W licytacji uczestniczyło około 100 osób. Średnia cena za walizkę wynosiła 300 – 400 zł, niektórzy licytowali po dwie. Za najdroższy bagaż zapłacono aż 600 zł.

sxc

sxc

Możliwość uczestniczenia w licytacji dawał bilet wstępu za 10 zł. Uczestnicy aukcji nie wiedzieli, co znajduje się w wystawionych na aukcję walizkach. Tuż przed licytacją wszyscy mogli obejrzeć walizki. Swoją decyzję o wyborze konkretnej podejmowali jedynie na podstawie jej wyglądu – nie mogli jej ani dotknąć, ani sprawdzić wagi. Przedmioty jakie można było znaleźć w środku to sprzęt elektroniczny, książki, ubrania, buty lub biżuteria. Cena wywoławcza walizki zaczynała się od 10 zł. Pierwsza walizka została wylicytowana za 200 zł. Potem były już wyższe kwoty dochodzące do 600 zł.

„O aukcji dowiedzieliśmy się z mediów. Jest to pierwsza tego typu aukcja w Polsce i byliśmy ciekawi, jak to wygląda, widzieliśmy już takie aukcje za granicą. Idziemy na żywioł. Chcemy się dobrze bawić” – wypowiadali się Milena i Michał, którzy na aukcję przyszli ze swoim dzieckiem. Większość osób podkreślała, że udział w aukcji to jedynie zabawa. Rekordzista wylicytował sześć walizek.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: LOT

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry