Gry komputerowe poprawiają wzrok

AKTUALNOŚCI, GRY, INTERNET, ROZRYWKA

Często powtarza się o negatywnym wpływie gier komputerowych na zachowanie dzieci. Wiele osób mówi, że odciągają je od nauki, wywołują u nich agresję, zjadają czas. Jednak niewielu wie, iż gry komputerowe przyczyniają się do… poprawy wzroku.

Według profesora Daphne’a Bavelier’a z amerykańskiego uniwersytetu Rochester gry akcji rozwijają mózg i zmysł wzroku, uczą także koncentracji.

Photo: Robert Kneschke/fotolia

Photo: Robert Kneschke/fotolia

 Uczony prowadził przez dwa tygodnie badania nad grupą ochotników. Pierwszym krokiem było sprawdzenie wzroku, następnie podzielono uczestników na mniejsze grupy. Każda z nich grała w różnego rodzaju gry od logicznych po edukacyjne, strategiczne czy też akcji.

Po zakończeniu badania stwierdzono, iż gry wymagające większej szybkości i koncentracji znacząco wpłynęły na ich poprawę. U innych nie odnotowano większych zmian.

Trudno uwierzyć, że wpatrywanie się godzinami w ekran monitora może przynieść pozytywne rezultaty. Zdaniem Bavelier’a tak, gdyż zmiany te zaszły w mózgu, a nie w oku.

Profesor nie namawia  jednak do częstego i długotrwałego przesiadywania przed komputerem, gdyż w konsekwencji przynosi więcej szkody, niż pożytku.

Autor: Magdalena Stefanicka

Źródło: gameinformer

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry