Wybudują skwer i pomnik Lecha Kaczyńskiego

AKTUALNOŚCI, POLSKA

W Łodzi stanie pomnik z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska była przeciwna temu pomysłowi. Za przyjęciem uchwały głosowali radni PiS oraz klubu radnych Łódź 2020, a w głosowaniu udziału nie wzięli samorządowcy SLD. Łódzcy samorządowcy zadecydowali, że będzie także skwer imienia byłego prezydenta.

fot.Official website of the President of Poland/GNU 1.2

fot.Official website of the President of Poland/GNU 1.2

Głównym koordynatorem projektu jest lider klubu Prawa i Sprawiedliwości w łódzkim samorządzie Piotr Adamczyk, który wraz z innymi członkami PiS zaapelował o budowę pomnika i skweru imienia Lecha Kaczyńskiego. Lider szczególnie mocno podkreśla fakt, że pomnik nie będzie budowany z miejskich pieniędzy, ale z datków zebranych wśród mieszkańców Łodzi. Miałby on stanąć w pobliżu budynków magistratu oraz Urzędu Wojewódzkiego, w centrum miasta.

Radni Platformy Obywatelskiej swój sprzeciw wobec całego przedsięwzięcia tłumaczą jedynie brakiem konsultacji społecznych, do których samorządowcy PO namawiali radnych PiS przed uchwaleniem projektu. Przewodniczący klubu PO w regionie Mateusz Walasek zarzuca opozycji, że jest to „wstęp do kampanii wyborczej”. Prawo i Sprawiedliwość odpiera zarzuty tłumacząc, że planowana zbiórka datków na budowę będzie wspomnianą konsultacją społeczną i wtedy okaże się, czy mieszkańcy popierają pomysł radnych.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: polskie radio/wyborcza/wiadomosci24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry