Wstrząsający raport ONZ dot. Korei Północnej

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Raport przygotowany przez specjalną komisję Organizacji Narodów Zjednoczonych potwierdza niestety to, co świat wiedział już od dawna. 372 stron dokument można podsumować jednym, aczkolwiek niezwykle wymownym zdaniem jego autorów: „To co się dzieje w Korei Północnej, nosi znamiona zbrodni przeciw ludzkości. Władze w Pjongjangu powinny odpowiedzieć za swe czyny przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym”.

fot.Rishabh Tatiraju/cc.3.0

fot.Rishabh Tatiraju/cc.3.0

Z raportu, przygotowanego pod kierownictwem Michael’a Kirby’ego, jednoznacznie wynika, iż za ogromem cierpienia i zbrodnie stoi przywództwo Korei Północnej – Kim Dzong Un oraz jego najbliższe otocznie, złożone z rodziny, liczące nawet setki osób, stanowiące elitę, która jako jedyna grupa nie cierpi głodu i niedostatku.

Struktura tego dokumentu składa się z wypowiedzi ludzi, którzy przeżyli ten największy na świecie obóz koncentracyjny. Świadkowie ci opisują zbrodnie, niczym nie ustępujące poczynaniom nazistów podczas II wojny światowej.

Normą są publiczne egzekucje, tortury, głodzenie więźniów obozów pracy, przesłuchania łamiące elementarne prawa człowieka, wieloletnie (często dożywotnie) aresztowania oraz przetrzymywanie w fatalnych warunkach. To jedynie najbardziej neutralne i ogólne przykłady niewyobrażalnych cierpień i okaleczeń, jakich codziennie dostępuje co najmniej 80 tys. (nawet 130 tys.) więźniów przetrzymywanych w prawdopodobnie 12 obozach.

mh

Źródło: bbc.co.uk, tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry