Autorka Harrego Pottera wyda w czerwcu nową powiesć detektywistyczną

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GWIAZDY, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Jedwabnik”, taki tytuł mieć będzie trzecia książka dla dorosłych autorstwa J.K Rowling. Pisarka, po ukończeniu serii poświęconej dorastającym czarodziejom, postanowiła wziąść się za trochę poważniejszą twórczość.

fot. Daniel Ogren/cc3.0

fot. Daniel Ogren/cc3.0

W 2013 roku, niejaki Robert Galbraith, opublikował powieść pt.”Wołanie kukułki”. Czytelników i dziennikarzy recenzentów zadziwiła niezwykła dojrzałość literacka, jaką zaprezentował debiutant. Wszyscy doszli do wniosku, że nazwisko Galbraith, jest tylko pseudonimem jakiegoś dobrze znanego pisarza. Dziennikarze rozpoczęli śledztwo, w trakcie którego farbę puścił jeden z adwokatów zatrudnionych przez panią Rowling. I wszystko się wydało!

J.K Rowling = Robert Galbraith.

Pisarka przyznała, że chciała sprawdzić czy ludzie będą czytać ją dla słów, które utrwala na papierze, a nie dla nazwiska umieszczonego na okładce. Jak widać czytają.

„Wołanie kukułki” i „Jedwabnika”, łączy postać detektywa Cormorana Strike’a. Druga część nie jest kontunuacją pierwszej. Obie powieści są od siebie niezależne.

J.K Rowling ma w planach napisanie serii książek kryminalnych, w których główną postacią będzie wspomniany wcześniej detektyw.

Autor: Dominik Marcinkowski

Źródło: www.polskatimes.pl; www.telegraph.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry