Bezdomny na Węgrzech został milionerem

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Szczęśliwy los na loterii odmienił życie bezdomnego Węgra. Laszlo Andraschek wygrał rekordową kumulację 600 mln forintów. W przełożeniu na walutę europejską to aż 2 mln euro. 55-letni mężczyzna w ostatnim wywiadzie dla telewizji RTL opowiadał o tym, jaka wygrana odmieniła jego życie i jakie ma plany na przyszłość.

stock.xchng

stock.xchng

„Modliłem się o trochę pieniędzy, ale nie aż o tyle” – z niedowierzaniem skomentował całą sytuację do niedawna jeszcze bezdomny Węgier. Dodał także, że jedyne o czym marzył to normalne życie. Nie oczekiwał nic więcej. Całą sytuację uważa za cud. Szczęśliwy los został puszczony we wrześniu 2013 roku na dworcu w Gyoer, a mężczyzna wydał na niego ostatnie pieniądze. Przyznaje otwarcie, że nawet nie wiedział ile liczb należy wytypować. Następnego dnia okazało się, że los był szczęśliwy i zapewnił mężczyźnie rekordową wygraną.

Andraschek za wygrane pieniądze kupił dom dla siebie i żony, a dodatkowo zapewnił mieszkanie dla trójki swoich dzieci. Nie obnosi się ze swoją wygraną i stara się rozsądnie ulokować wszystkie pieniądze, aby zapewnić rodzinie spokojną przyszłość. „Planuję jeszcze dwie rzeczy: odwiedzić brata, który mieszka w Kanadzie, i założyć fundację, która niosłaby pomoc alkoholikom” – powiedział. Mężczyzna przez wiele lat zmagał się z alkoholizmem, ale udało mu się wyrwać z nałogu i od pięciu lat stara się pomagać osobom z tym problemem.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140218/SWIAT/140219442, http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/45698/wegry-bezdomny-wygral-na-loterii.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry