Zbuduj wirtualny pomnik „Żołnierzy Wyklętych”

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza wszystkich do oddania hołdu żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego poprzez stworzenie wirtualnego pomnika na Facebooku. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiono 1. marca i internetowy projekt ma być sposobem na upamiętnienie walczących za niepodległość.

Tarzan_Zelazny_Sokol_Krzewina_(VI-1947)

Instytut Pamięci Narodowej na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zachęca do symbolicznego uczczenia pamięci osób walczących w drugiej konspiracji za niepodległość ojczyzny. To druga edycja konkursu „Zbuduj pomnik żołnierzy wyklętych”, która ma poprzez wykorzystanie wirtualnej sieci zachęcić młodych ludzi do wspominania zasłużonych bohaterów narodowych i upamiętniania ich poświęcenia dla kraju. W ubiegłym roku w budowie internetowego pomnika brało udział prawie 20 tys. internautów, którzy zrzeszyli się dobrowolnie w ramach projektu.

Głównym celem konkursu jest stworzenie wizualizacji pomnika poświęconego żołnierzom wyklętym, których święto będziemy obchodzić na początku marca. Projekty można przesyłać do 24. lutego za pomocą specjalnej facebookowej aplikacji konkursowej w Strefie Edukacyjnej IPN. Każda praca powinna być przygotowana przy użyciu programów graficznych, ale w przypadku wykonania projektu odręcznie istnieje możliwość przesłania do oceny skanu swojej pracy.

Najlepsze prace wybrane przez Komisję Konkursową będą oceniane na profilu przez innych uczestników, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany i nagrodzony.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/centrala/zbudujmy-wirtualny-pomnik-zolnierzy-wykletych!, https://pl-pl.facebook.com/instytutpamiecinarodowej

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry