Lavillenie pobił rekord Bubki

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT

Na halowym mityngu w Doniecku, Francuz Renaud Lavillenie w pierwszej próbie zaliczył w skoku o tyczce wysokość 6 m 16 cm. To największa wysokość, jaką kiedykolwiek, w całej historii tej dyscypliny, udało się osiągnąć.

sxc

sxc

Dotąd niekwestionowanym królem i rekordzistą tej lekkoatletycznej konkurencji był „Car tyczki” Siergiej Bubka, który 21 lutego 1993 r. skoczył 6,15 cm na hali oraz 6,14 na otwartym stadionie (31 lipca 1994 r.).

Reprezentant Francji atakował także wysokość 6,21 m jednak bez powodzenia, a na dodatek dość  niefortunnie. Podczas jednej z prób zawodnik źle ułożył się do skoku, co skutkowało upadkiem obok rozbiegu oraz urazem lewej kostki.

Kontuzja ta wykluczy dwukrotnego mistrza Europy (z lat 2010, 2012) ze startów w mityngu w Metz, a także z mistrzostw Francji w Bordeaux. Jednocześnie nie jest jednoznacznie wykluczone uczestnictwo Lavillenie w halowych mistrzostwach świata w Sopocie w dniach 7 – 9 marca. Miejmy nadzieję, że ten znakomity sportowiec szybko wyleczy swój uraz i oprócz dobrego występu w Polsce, poprawi także wynik Bubki z otwartego stadionu.

mh

Źródło: pzla.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry