Polska sztuka w telefonie

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, ŚWIAT

Do 11.03.2014 r. we wtorki i soboty w aplikacji mobilnej DailyArt będzie można zobaczyć prace młodych, polskich artystów, które prezentowane są podczas najnowszej wystawy w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej „Co widać. Polska sztuka dzisiaj”. Dzieła, choćby E. Juszkiewicz i J. J. Ziółkowskiego, będą opatrzone krótką notką w języku angielskim.

smartphonegamepad

DailyArt jest popularną, darmową, edukacyjną aplikacją mobilną. To dzieło polskiej firmy Moiseum, która specjalizuje się w tworzeniu mobilnych rozwiązań dla instytucji kultury. Ze względu na prostotę obsługi oraz interesujący format, aplikacja ta zyskała wiele tysięcy zwolenników w Polsce i świecie.

 „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” jest pierwszym projektem tej firmy, nie przedstawiającym sztuki klasycznej, którą tworzono w poprzednich epokach. To jednocześnie pierwsza od ponad dziesięciu lat tak duża prezentacja nowoczesnej sztuki polskiej, na którą składają się najistotniejsze postawy oraz tematy podejmowane przez najlepszych twórców wizualnych.    

mh

Źródło: getdailyart.com, culture.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry