„Casual friday” w urzędach w Żorach

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Urzędnik od zawsze kojarzy się z formalnym strojem, który ma odzwierciedlać powagę stanowiska i budzić w kliencie poczucie profesjonalizmu ze strony obsługującej go osoby. Wiceprezydent miasta Żory rozpoczął walkę z takimi stereotypami. W myśl nowej zasady w każdy piątek urzędnicy będą mogli pojawić się w pracy w swobodnym, nieformalnym ubraniu.

photo: stock.xchng

photo: stock.xchng

Walkę ze stereotypami na temat urzędników rozpoczął w Żorach wiceprezydent miasta – Wojciech Kałuża. W życie planuje on wcielić zasadę tzw. „casual friday”, która z powodzeniem sprawdza się już w niektórych firmach prywatnych. Zgodnie z tą zasadą każdy piątek będzie dla pracowników urzędów dniem wolnym od garnituru, białej koszuli i żakietów. Urzędnicy będą mogli raz w tygodniu pozwolić sobie na koszule w kratę, zielone sweterki czy wygodne dżinsy. Oczywiście wszystko w graniach rozsądku i etyki.

„Za przykładem Żor powinny pójść inne urzędy w kraju. Kontrolowany luz jest potrzebny, bo poprawia się atmosfera w magistracie i sposób przyjmowania petentów. Sztywny urzędniczy dress code może stanowić barierę na linii urzędnik-interesant” – chwali pomysł wiceprezydenta Żor Katarzyna Cieślik, urzędnika krakowskiego urzędu miasta prowadząca jednocześnie swój blog modowy.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: http://zory.naszemiasto.pl/artykul/galeria/moda-zory-casual-friday-u-zorskich-urzednikow,2163783,t,id.html, http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3341291,zory-casual-friday-czyli-bez-krawata-i-w-dzinsach-luzne-piatki-w-urzedzie-miasta,id,t.html?cookie=1,

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry