USA: ikony popkultury na znaczkach pocztowych

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA, ŚWIAT

„Washington Post” opublikował, jak dotąd utrzymywane w tajemnicy, plany znaczków pocztowych, jakie United States Postal Service ma wyemitować w przyszłości.

foto: apple

foto: apple

Według tego źródła, bohaterami przyszłej edycji znaczków mają być symbole amerykańskiej popkultury, które znacząco przyczyniły się do wypromowania dokonań tego kraju poza jego granicami. Większość projektów tychże znaczków jest już zatwierdzona, jednak niektóre wciąż czekają na opracowanie graficzne zespołu stworzonego z pionu marketingu poczty oraz wybitnych Amerykanów, którzy zawodowo zajmują się sztuką.

W edycji z 2014 r. mają znaleźć się m.in. koszykarz Wilt Chamberlain, działacz Harvey Milk, aktor Charlton Heston, muzycy Janis Joplin i Jimi Hendrix, a także bohater kreskówek: Rudolf Czerwononosy Renifer.

W 2015 r. na znaczkach zobaczymy podobizny: Elvisa Presleya (reedycja z 1993 r., jako najlepiej sprzedającego się znaczka pocztowego w historii Stanów Zjednoczonych), założyciela firmy Apple – Steve Jobsa oraz postaci z komiksu Fistaszki (Peanuts).

Postaci, które są w planach United States Postal Service, lecz oczekują na opracowanie graficzne to: John Lennon, duet rysowników William Hanna i Joseph Barbera, a także Mario – postać z gier.

mh

Źródło: washingtonpost.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry