Demonstracja Polaków na Downing Street

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Poniedziałkowe popołudnie zarysowało się pod znakiem protestu przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street. Protestowali Polacy, a głównym celem było przeciwdziałanie lekceważeniu Polaków przez brytyjskich polityków oraz demonizowaniu polskich imigrantów w mediach. Tuż przed protestem miał miejsce przejazd ok. 60 motocyklistów spod pubu we wschodnim Londynie pod parlament.

fot.Tom Ordelman/cc.3.0

fot.Tom Ordelman/cc.3.0

W ostatnim czasie nasiliło się, zdaniem organizatorów protestu – stowarzyszenia Patriae Fidelis oraz Forum Polskich Motocyklistów, antypolskie nastawienie Brytyjczyków, które widoczne jest także w mediach i ogólnokrajowej polityce. W liście otwartym, przekazanym premierowi Davidowi Cameronowi, szczególnie wypominano jego wypowiedź z 6. stycznia, w której stwierdził, że Polacy niewspółmiernie obciążają brytyjski system dodatków rodzinnych na dzieci. „Demonstracja to głos sprzeciwu wobec wystąpień polityków, którzy w ramach międzypartyjnych rozgrywek wykorzystują imigrantów, w tym Polaków, do zbijania politycznego kapitału” – napisano w ulotce jednego ze współorganizatorów protestu.

Za bezpośredni powód protestu uznaje się atak na 35-letniego polskiego motocyklistę, który miał miejsce 10. stycznia pod pubem we wschodnim Londynie, spod którego ruszył przejazd tuż przed protestem. „Jedynym powodem napadu było to, że miał na kasku biało-czerwoną flagę z napisem ‘Poland’. Został on zaczepiony i ściągnięty z motocykla oraz pobity. Postanowiliśmy coś z tym zrobić, bo nie zgadzamy się z takimi objawami dyskryminacji” – skomentowała Izabela Bąk z Forum Polskich Motocyklistów.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: daily mail/skY

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry