Dziennik zapłaci 300 tys. euro Realowi Madryt

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Dziennik „Le Monde” – zgodnie z wyrokiem hiszpańskiego sądu najwyższego – będzie musiał zapłacić Realowi Madryt odszkodowanie w wysokości 300 tys. euro. Szkody moralne, o których mowa w uzasadnieniu wyroku, to przede wszystkim łączenie piłkarzy Realu ze skompromitowanym w aferze dopingowej Puerto lekarzem Eufemiano Fuentesem. Francuska gazeta zapłaci także 15 tys. euro piłkarzom Barcelony z tego samego powodu.

stock.xchng

stock.xchng

Afera Puerto, która została przywołana przez francuski dziennik „Le Monde”, wybuchła w maju 2006 roku tuż po tym, jak w mieszkaniach Fuentesa w Madrycie zarekwirowano aparaturę do nasycania krwi tlenem. Wraz z oprzyrządowaniem znajdowało się tam 200 pojemników z krwią oraz notatki z zaszyfrowanymi nazwiskami 58 klientów lekarza. W kwietniu ubiegłego lekarzu został on skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Przestępstwo, którego się dopuścił to – karalne w myśl hiszpańskiego kodeksu karnego – działanie stwarzające zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Najmocniej skutki afery odczuli kolarze, aczkolwiek sam Fuentes ujawnił, że byli w nią również zamieszali piłkarze, lekkoatleci i bokserzy. W czasie procesu nie wymienił żadnych nazwisk, a większości pytań prokuratora nie chciał komentować. Wielu sportowców ucierpiało w związku z medialną wrzawą – w tym także sportowy Realu Madryt niesłusznie powiązani z aferą. Dziś otrzymają 300 tys. euro odszkodowania i ostatecznie oczyszczą się z zarzutów dziennika „Le Monde”.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: polskie radio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry