Kanonizacja Jana Pawła II z udziałem dwóch papieży

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Niedawno głośno było o dialogu Papieża Franciszka ze swoim poprzednikiem Benedyktem XVI. Na słowa byłego papieża o tym, że „żyje w zamknięciu” Franciszek odpowiedział – „możesz wyjść, kiedy chcesz”. Włoski znawca Kościoła donosi o tym, że Papież Franciszek prawdopodobnie poprowadzi kwietniową mszę kanonizacyjną Jana Pawła II wraz ze swoim poprzednikiem.

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

„Być może Franciszek zaprosi swego poprzednika Benedykta XVI, by koncelebrował z nim mszę lub wygłosił homilię” – ogłosił niedawno w niedzielnym „Corriere della Sera” Luigi Accattoli, watykanista. Okazją ku temu ma być jego zdaniem kwietniowa podwójna kanonizacja Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Pozytywne relacje między papieżami zdają się potwierdzać w rzeczywistości.

W ostatnią sobotę emerytowany papież uczestniczył w konsystorzu pod przewodnictwem Papieża Franciszka, więc teza o prawdopodobnej wspólnej koncelebrze lub wygłoszeniu homilii przez Benedykta XVI 27. kwietnia wydaje się być realna. Pierwszy od abdykacji udział w uroczystości w bazylice Św. Piotra nie był jedynym publicznym wystąpieniem byłego papieża. W lipcu zeszłego roku uczestniczył on również ceremonii odsłonięcia statuy w Ogrodach Watykańskich, a w grudniu zjadł uroczysty obiad ze swoim następną w Domu Św. Marty.

Autor: Sylwia Chrast

Źródło: RAI

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry