Facebook przewiduje, kiedy się zakochasz

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Z najnowszych badań, które przeprowadzone zostały niedawno przez Marka Zuckerberga i opublikowane 14. lutego, wynika, że Facebook ma możliwość przewidzieć, kiedy dana znajomość zakończy się oficjalną informacją o związku umieszczoną na profilu. Także Twitter twierdzi, że najchętniej miłość wyrażamy na portalach społecznościowych, dlatego jest to łatwy teren do badań.

facebook-logotype

Jak rozpoznać kiedy para będzie w związku? Badania opublikowane na blogu Facebook Data Science ukazują, że można wyszczególnić konkretny moment (w przeciągu 3 miesięcy od daty poinformowania o zawarciu oficjalnego związku), w którym wyraźnie wzrasta ilość udostępnianych wspólnie postów, zdjęć oraz komentarzy pomiędzy zaangażowanymi osobami. Szczyt interakcji ma miejsce mniej więcej około 12-tego dnia przed ogłoszeniem związku. Według badań średnia ilość postów wynosi wówczas 1,68 dziennie.

Co ciekawe, gdy związek zostaje już publicznie ogłoszony i zmiana statusu ma miejsce, wówczas obie osoby sukcesywnie zmniejszają swoją aktywność. Spada ilość umieszczanych na swoich tablicach postów, komentowanych zdjęć lub wpisów, a nawet wysyłanych wiadomości. „Przypuszczalnie pary decydują się spędzać więcej czasu razem, flirt jest już skończony, a interakcje online ustępują miejsca kontaktom w realnym świecie” – tak Facebook wyjaśnia zjawisko zmniejszenia się ilości wirtualnych powiązań.

Sylwia Chrast

Źródło: https://www.facebook.com/notes/facebook-data-science/the-formation-of-love/10152064609253859, http://www.theblaze.com/stories/2014/02/16/the-formation-of-love-heres-what-facebook-sees-as-you-enter-into-a-relationship/


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry