Abel Korzeniowski – największy zwycięzca IMFCA 2013

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Swoje nagrody przyznało Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej. Spośród szesnastu kategorii, w trzech zwyciężył właśnie Abel Korzeniowski. Otrzymał on statuetki w następujących kategoriach: najlepsza ścieżka dźwiękowa (do filmu Romeo i Julia, w reżyserii Carla Carlei), najlepsza ścieżka dźwiękowa napisana do filmu dramatycznego (również za soundtrack Romea i Julii), a także w tej najbardziej prestiżowej – kompozytor roku

sxc/k_vohsen

sxc/k_vohsen

To już kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Korzeniowskiego. W styczniu portal Movie Music UK ogłosił Polaka najlepszym kompozytorem mijającego roku, właśnie za tę samą ścieżkę, którą doceniło IMFCA, a jego muzykę do Escape from Tomorrow, wyreżyserowanego przez Randy’ego Moore’a, uznano najlepszym soundtrackiem w kategorii film fantasy, science – fiction lub horror.

Korzeniowski uznawany jest za jednego z najlepszych kompozytorów filmowych swojego pokolenia. Od debiutu w 2000 r. i Dużego zwierzęcia Jerzego Stuhra, stworzył on muzykę do dwudziestu filmów. Dotąd do największych sukcesów Polaka zaliczano nominację do Złotego Globu za ścieżkę dźwiękową do Samotnego mężczyzny w reżyserii Toma Forda, jak również nominację Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej za muzykę do W.E. Madonny.

mh

Źródło: culture.pl, soundtracks.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry